Výměna zakoupeného šperku za jiný do 10. ledna 2023! V košíku zaškrtněte "VÁNOČNÍ DÁREK".
  1. Úvod
  2. O českém granátu
  3. ZÁRUKA PRAVOSTI

Originál Granát Turnov

 

Certifikát Granát TurnovŠperky prodávané v tomto obchodě jsou vyrobeny družstvem umělecké výroby Granát Turnov. Družstvo Granát je jediný vlastník dolů na těžbu českých granátů a majitel ochranné známky "český granát". Šperky jsou osázeny pravými českými granáty vytěženými v dole v Podsedicích na Litoměřicku a v lokalitě Vestřev na Trutnovsku. Větší, nejčastěji středové kameny jsou almandiny. Je to dáno tím, že české granáty mají velikost nejčastěji do tří milimetrů. Nebroušené kameny větší než 7 mm jsou velmi vzácné a do šperků se nepoužívají. Proto se nahrazují almandiny. Almandiny použité v našich špercích jsou velmi kvalitní, majíce stejně tmavou barvu jako české granáty.
Každý šperk je opatřen puncem výrobce (malá značka s písmenem G, G1 nebo PdG). Tato skutečnost je navíc potvrzena puncem státní zkušebny drahých kovů (pro šperky nad tři gramy). Tyto značky jsou nejdůležitějším potvrzením pravosti šperku! Dále ke každému šperku přikládáme "Certifikát pravosti šperku", který potvrzuje pravost českého granátového šperku a jeho výrobce.
V neposlední řadě Vám jistotu dává i historie našeho elektronického obchodu a tisíce spokojených zákazníků. Jejich hodnocení si můžete prohlédnout na stránkách nezávislého projektu Heuréka - ověřeno zákazníky.

Puncovní značky:

Puncovní značky