Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Irena Podlešáková
Ryjická 597,
403 31 Ústí nad Labem
tel: 736761238
napište nám
ceskegranaty@email.cz
www.ceskegranaty.cz

O špercích » Velikost prstenu

Velikost prstenů

 

Jak určit správnou velikost prstenu.

 

Při výběru prstenu nesmíte zapomenout také vybrat jeho správnou velikost. Velikost prstenů máme uvedenou v milimetrech jeho vnitřního obvodu. Takto se v České republice velikost prstenů udává. V jiných státech se ale používá jiná metoda, zvláště tam, kde se nepoužívá metrický systém.
Vybrat správnou velikost prstenu není tak složité, je-li možnost si nechat prst odborn
ě změřit ve zlatnictví. Problém ovšem nastane, není-li tato možnost. Potom lze použít následující metodu zjištění velikosti:
Z papíru vystřihněte dostatečně dlouhý proužek. Proužek obtočte okolo prstu v místě, kde prsten nosíte ( pozor na širší klouby ). Tužkou si označte místo, kde dojde k překrytí začátku proužku. Nyní si pravítkem změřte vzdálenost od začátku proužku po rysku. Vzdálenost v milimetrech je velikost prstenu.
Další možností je změřit posuvným měřítkem (tzv. šuplérou) vnitřní průměr prstenu, který máte doma a jehož velikost vyhovuje. Obvod pak vypočítáme tak, že průměr vynásobíme Ludolfovým číslem (3,14). Výsledek většinou to bývá od 46 do 60 u dámských prstenů a 55 až 70 u pánských.
U takto získaných měření však nelze vyloučit nepřesnost. Jestli-že Vám však koupený prsten nebude, je možno ho vyměnit nebo vrátit.