SLEVA 10% pokud jste přihlášeni k svému účtu.
  1. Úvod
  2. O špercích
  3. Velikost prstenu

Velikost prstenů

 

Jak určit správnou velikost prstenu.

 

Při výběru prstenu nesmíte zapomenout také vybrat jeho správnou velikost. Velikost prstenů máme uvedenou v milimetrech jeho vnitřního obvodu. Takto se v České republice velikost prstenů udává. V jiných státech se ale používá jiná metoda, zvláště tam, kde se nepoužívá metrický systém.
Vybrat správnou velikost prstenu není tak složité, je-li možnost si nechat prst odborn
ě změřit ve zlatnictví. Problém ovšem nastane, není-li tato možnost. Potom lze použít následující metodu zjištění velikosti:
Z papíru vystřihněte dostatečně dlouhý proužek. Proužek obtočte okolo prstu v místě, kde prsten nosíte ( pozor na širší klouby ). Tužkou si označte místo, kde dojde k překrytí začátku proužku. Nyní si pravítkem změřte vzdálenost od začátku proužku po rysku. Vzdálenost v milimetrech je velikost prstenu.
Další možností je změřit posuvným měřítkem (tzv. šuplérou) vnitřní průměr prstenu, který máte doma a jehož velikost vyhovuje. Obvod pak vypočítáme tak, že průměr vynásobíme Ludolfovým číslem (3,14). Výsledek většinou to bývá od 46 do 60 u dámských prstenů a 55 až 70 u pánských.
U takto získaných měření však nelze vyloučit nepřesnost. Jestli-že Vám však koupený prsten nebude, je možno ho vyměnit nebo vrátit.