Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Irena Podlešáková
Ryjická 597,
403 31 Ústí nad Labem
tel: 736761238
napište nám
ceskegranaty@email.cz
www.ceskegranaty.cz

O českém granátu

 

Český granát má odjakživa výjimečné postavení mezi ostatními přírodními kameny, především díky své překrásné tmavě červené barvě a světelným odrazům. Tento jedinečný drahokam se nachází pouze na území Čech. Navíc se traduje o českém granátu, že má léčebné účinky. Toto se traduje již od dob císaře Rudolfa II., který byl velkým obdivovatelem českého granátu a jeho sbírka obsahovala mnohé unikátní kousky. Již tenkrát se tvrdilo, že český granát pomáhá překonávat bolest, dodává životní sílu, vylepšuje duševní schopnosti a přináší pocit štěstí. V průběhu let se český granát a šperky s tímto kamenem stávaly čím oblíbenější i daleko za hranicemi Čech. Svou typickou podobu, kdy granáty dominují nad kovem, získal granátový šperk v devadesátých letech devatenáctého století. A tento charakterický rys si šperk s českým granátem zachoval do dnes.

V roce 1953 vzniklo sjednocením menších podniků výrobní družstvo Granát Turnov, které od té doby vyrábí české granátové šperky a šíří jejich slávu po celém světě. Granát Turnov se stal od okamžiku svého založení největším a nejdůležitějším výrobcem granátových šperků va světě. Družstvo Granát je výlučným vlastníkem dolů, v nichž probíhá těžba českého granátu.

České granátové šperky jsou pro svoji velkou oblibu napodobovány a nabízeny na českém trhu a to mnohdy i pod značkou " Český granát ". Proto, chcete-li mít originální šperk vytvořený českými šperkaři, kupujte jej pouze s certifikátem od certifikovanáho prodejce. Šperky z produkce družstva Granát Turnov mají puncovní značku G, G1.


Certifikát dodávaný s každým šperkem