SLEVA 10% pokud jste přihlášeni k svému účtu.
  1. Úvod
  2. O českém granátu

 

Český granát má odjakživa výjimečné postavení mezi ostatními přírodními kameny, především díky své překrásné tmavě červené barvě a světelným odrazům. Tento jedinečný drahokam se nachází pouze na území Čech. Navíc se traduje o českém granátu, že má léčebné účinky. Toto se traduje již od dob císaře Rudolfa II., který byl velkým obdivovatelem českého granátu a jeho sbírka obsahovala mnohé unikátní kousky. Již tenkrát se tvrdilo, že český granát pomáhá překonávat bolest, dodává životní sílu, vylepšuje duševní schopnosti a přináší pocit štěstí. V průběhu let se český granát a šperky s tímto kamenem stávaly čím oblíbenější i daleko za hranicemi Čech. Svou typickou podobu, kdy granáty dominují nad kovem, získal granátový šperk v devadesátých letech devatenáctého století. A tento charakterický rys si šperk s českým granátem zachoval do dnes.

V roce 1953 vzniklo sjednocením menších podniků výrobní družstvo Granát Turnov, které od té doby vyrábí české granátové šperky a šíří jejich slávu po celém světě. Granát Turnov se stal od okamžiku svého založení největším a nejdůležitějším výrobcem granátových šperků va světě. Družstvo Granát je výlučným vlastníkem dolů, v nichž probíhá těžba českého granátu.

České granátové šperky jsou pro svoji velkou oblibu napodobovány a nabízeny na českém trhu a to mnohdy i pod značkou " Český granát ". Proto, chcete-li mít originální šperk vytvořený českými šperkaři, kupujte jej pouze s certifikátem od certifikovanáho prodejce. Šperky z produkce družstva Granát Turnov mají puncovní značku G, G1.


Certifikát dodávaný s každým šperkem